Jdi na obsah Jdi na menu
 


stmívání

Bella Swanová se stěhuje ze slunného Pheonixu do šedivého Forks, kde neustále prší. Její matka Renée se vdala za baseballového hráče první ligy – Phila Dwyera a chystají se hodně cestovat kvůli Philově baseballové kariéře. Bella se po dlouhých letech stěhuje zpět ke svému samotářskému otci Charliemu, který si neumí ani uvařit. Začíná zde chodit do školy a dostává od Charlieho dar na uvítanou – červený náklaďáček značky Chevy. Je sice starý a má ledacos za sebou, ale Bella si ho zamiluje.

Ve škole jí přijmou kupodivu skvěle, až na vyjímku – podivuhodného Edwarda Cullena. Pro Bellu je Edward zajímavý... je krásný, chytrý a dost tajemný. I zbytek jeho rodiny je zvláštní. Sedává s nimi ve školní jídelně. Nikdy nic nejí a ani nic nepijí a všichni jsou nadpozemsky krásní. Edward ji z nějakého důvodu neustále od sebe odhání. Jednoho rána se Bella probere a venku je náledí. Charlie ji na náklaďáček dal řetězy, takže do školy dorazí v pořádku. V pořádku ale nedorazí protože Tyler Bellu málem srazí. Edward, který je na druhé straně školních pozemků, se dostane v jedné sekundě k Belle a zachraňuje jí život. Bella je dost zmatená a snaží se přijít na to, co to s jejím partnerem na laborky je. Edward neustále Belle naznačuje, že je nebezpečný a že by se od něj měla držet dál. Ale je to spíš naopak. Bella je Edwardem přímo fascinována a něco jí k němu neustále táhne.

Jednoho dne si Bella vyrazí s přáteli na pláž La Push, která je v rezervaci místních indiánů – Quileutů. Tam potkává svého dávného kamaráda Jacoba Blacka, který jí prozrazuje historku o Cullenových. Vyplývá z ní, že to jsou studení, ale kdo jsou ti studení se kterými jeho rod sepsal jakousi smlouvu? Cullenovi nikdy nepůjdou na na půdu Quileuťanů a ani nikoho nezabijí. To Cullenovým nedělá problémy, jelikož jsou podle svých slov vegetariáni (živí se jen z krve zvířat). Bella ví, že historka je pravdivá, ale také ví, že už je to stejně jedno. Do Edwarda se zamilovala a už nemůže zpátky. Bella si s kamarádkami vyrazí do Port Angeles, tam se vydá sama do knihkupectví. Cestou jí napadne parta chlápků a v poslední minutě se objeví stříbrné Volvo a z něj vystoupí Edward zachrání Bellu... pak jdou spolu na večeři, kde se Edward svěří, že umí číst myšlenky a že má pocit, že musí Bellu neustále chránit.

Bella si stále láme hlavu kdo jsou ti studení. Hledá na internetu a přečte si knihu legend starého kmene Quileutů. Potom ji napadne že by Edward mohl být upír. Ve škole mu řekne že ví kdo je, Edward naléhá jen ať to vysloví, když Bella řekne upír, Edward ji vezme nahoru, na sluneční paprsky aby viděla kdo vlastně je. Edwardova kůže se na slunci krásně třpytí a vypadá jako diamantová.

Z Edwardových slov je cítit, že i jemu není Bella lhostejná. Postupně se víc a víc sbližují. Bella poznává blíž Edwardovu rodinu – doktora Carlislea, jeho ženu Esme, Alice, Jaspera, Emmetta a Rosalii. Dozvídá se, že Alice dokáže vidět do budoucnsoti, Jasper může měnit nálady okolních lidí, Carlisle má silné sebeovládání co se týče lidské krve, Esme dokáže neskutečně milovat a Emmett má ohromnou sílu. Jednou vezme Edward Bellu na baseball s jeho rodinou. Tam dochází ke komplikacím. Potkávají tzv. Nomády – upíry, kteří cestují po světě a živí se lidskou krví. Když přijdou na to, že Bella je člověk, stáhnou se raději zpátky. Edward, ale pozná, že jeden z nich Bellu chce – James. Jeho družka Victorie mu jistě pomůže. Laurent přijde ke Cullenovým domů s varováním, že Jamese nic nezastaví a ať si dávají pozor a že on sám se pojede podívat za spřáteleným klanem Cullenových do Denalli. Začíná lov... James dostane Bellu podvodem do baletního studia kde jí pěkně poláme a dokonce i kousne ale edward s jheo rodinou kromě rosalie a esmé dorazí tak aby zabránili zabití belly a přemohou tak Jamese a spálí ho,  ale Victorii nechytía je stále  v oblasti ....
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pravopis

(Levandule, 30. 12. 2017 16:06)

Promin , ale když chceš něco dávat na internet tak si prosím zkontroluj ,jestli tam máš dobře slova,jestli ty věty dávájí smysl a ,aby jsi měl velká písmena u jmén viz. Esmé, Belly apod..

twilight

(bara, 22. 4. 2017 14:15)

miluju twiligth. je to muj nejoblibenejsi film a vzdy bude... fakt ho miluju.